Tancem ke štěstí

Nedávno jsem se s jedním přítelem bavila, když jsme odcházeli z kizomba party, jak je tanec „dokonalá záležitost“. Příjemně znaveni a uspokojeni po protančeném večeru jsme došli k tomu, že tanec je láska. Pro někoho láska na první pohled, jiným to trvá déle a někteří ani nepřipustí, že by něco jako tanec, mohlo být tak osvobozující a naplňující…

Je to zábava

Pokud jste profesionální tanečnice, tak ty neustálé tréninky asi tak úplná zábava nebude. Ale pokud začínáte s tancem jako s koníčkem, je to prostě skvělý způsob jak trávit svůj volný čas.

Tanec je pro nás přirozený jako dýchání a to nezmiňuji, že u něm spálíte i dost kalorií, kromě příjemných pocitů, které v nás tanec vyvolává 🙂

Mnoho lidí se kterými se potkávám začali tančit hodinku týdně. Postupně se však jejich koníček stal jejich vášní a dnes dost často chodí tančit i skoro každý den. Však se není čemu divit.

Vědecký potvrzeno

Při tanci se nám do těla dostává hormon štěstí dopamin, což je chemická látka v mozku, která se uvolňuje při aktivitách vyvolávající potěšení a když jsme za něco odměněni.

A právě dopamin můžeme vinit za to, že oblíbenou činnost, v tomto případě tanec, chceme neustále opakovat.

Tanec v nás nezpochybnitelně štěstí vyvolává 🙂 Takže tancem ke štěstí je určitě cesta ♥︎

Tancem k ženství

A když už jsme u toho štěstí, chci s vámi sdílet jednu myšlenku.

Hlavní úlohou ženy je být šťastná.

A žena je nejšťastnější a nejspokojenější když je v plném uvědomění a prožívání svého ženství.

Základem ženy je být, přijímat, důvěřovat a děkovat. A při tanci žena jen je. Je krásná, uvolněná a následuje muže a jeho vedení.

Zas a znova se mi potvrzuje, že tanec je skvělý způsob jak se napojit na své ženství. Být v přítomnosti a nechat muže se o všechno postarat. Stejně jako by to mělo být k v běžném životě.

Proto jsem taky založila na Facebooku stránku s názvem Tancem k ženství a pokud jsme se tam ještě nespojili, budu ráda, pokud tak učiníte 🙂

Takže pokud ještě netančíte, určitě začněte 🙂

A pokud už tančíte, začněte při tanci objevovat sílu svého ženství ♥︎

Kristýna Pekárková
Je žena, manželka a hlavně máma dvou skvělých kluků (2017 a 2020). Žije svůj život s radostí a lehkostí. Ráda tráví čas v přírodě a také kreativně tvoří. Maluje hennou na tělo a inspiruje svými texty a podcasty především ženy.
Napsala e-book 3 uvědomění, která mi zachránila manželství
Kristýna pochopila sílu žen pospolu, která léčí. Pořádá v Brně různá ženská setkání s hennou i bez, kterými pomáhá a inspiruje ženy na jejich cestě životem.
Více o Kristýně se dozvíte tady>>
Komentáře