Konec nálepky “Nejsem dost dobrá”?

“Co na to řeknou lidi?! Co když to nebude nikoho zajímat?! Co když JÁ nebudu nikoho zajímat?! Vždyť přece “nic” neumím… nemám dost zkušeností, znalostí. V ničem nevynikám…”  Tak přesně toto mi vždycky našeptával hlásek v mé hlavě a já mu tak bezmezně věřila. Nikdy jsem si nemyslela, že jsem dost dobrá. Vždy jsem se porovnávala, měla potřebu se neustále zlepšovat, ukazovat jak jsem skvělá. Toužila jsem, aby mě druzí měli rádi…

To není dost

Tady ten vnitřní pocit, že NEJSEM DOST DOBRÁ v sobě má mnohá žena. U každé z nás se projevuje trochu jinak. Avšak neustálá nejistota a strach se nás každé drží zuby nehty. 

Od malička nám bylo “říkáno”, že se teprve musíme někým stát, že tak jak jsme, to není dost… Uvěřily jsme tomu. 

I já tomu uvěřila. Za poslední roky jsem vytvořila TOLIK projektů, ale žádný nebyl dost dobrý, tedy alespoň podle mě ne… tak jsem je pustila. A vrhla se do něčeho nového. A po nějaké době znovu.

Co je teď jinak?!

Ten hlásek, co mi šeptá, že na to nemám a že nejsem dost dobrá, a o co se to vlastně tady pokouším, že jsem “nikdo”… pořád občas slyším, ale už není tak silný. Už na mě nemá takový vliv. Už jsem získala tu sílu mu říct “NE, NEMÁŠ PRAVDU. JÁ JSEM DOST!”

Dnes jsem přesvědčena, že když můžu já, může každá žena! Tento pocit méněcennosti totiž stojí za většinou našich problému ve vztazích i v životě obecně.

Tu sílu nezískáte hned. Je to mnohaměsíční “práce”. Práce sama na sobě. Práce na svém ženství. Potřebujete uvěřit, že BÝT ŽENOU JE DOST. Že to stačí, že nemusíte nic jiného… 

Pochopila jsem, že: 

  • Muži a ženy si nejsou rovni. Jsou si rovnocenní, ale ne rovni.
  • Muži totiž mají jiné role než ženy. Když budeme mužům jejich role přebírat, oslabujeme je tím a sebe ponižujeme. 
  • Čím víc budu aktivní já, tím míň bude aktivní muž po mém boku. 
  • Musím se tedy naučit být víc pasivní a plně se ponořit do rolí ženy – žena, matka, manželka.

Co s tím a proč to píšu

Cítím, že je to moje cesta, ukázat vám svůj život dnes. Zvolila jsem cestu, která může pro mnohé být trochu provokativní, protože nabourává běžné standardy, kterými se pohlíží na život, vztahy, role mužů a žen, peníze, práci atd. Ale třeba vás milé ženy bude moje cesta inspirovat k získání šťastnějšího a spokojenějšího života

A nakonec…

Už jsem dvakrát změnila jméno své poslední stránky na Facebooku. Teď má Facebooková stránka nese název ŽIVOT ŽENY a cítím, že už víc změn nebude třeba. Avšak žena je změna, tak kdo ví 🙂 Pokud nejste fanoušky, určitě vás moc zvu >> 

Kristýna Pekárková
Je žena, manželka a hlavně máma dvou skvělých kluků (2017 a 2020). Žije svůj život s radostí a lehkostí. Ráda tráví čas v přírodě a také kreativně tvoří. Maluje hennou na tělo a inspiruje svými texty a podcasty především ženy.
Napsala e-book 3 uvědomění, která mi zachránila manželství
Kristýna pochopila sílu žen pospolu, která léčí. Pořádá v Brně různá ženská setkání s hennou i bez, kterými pomáhá a inspiruje ženy na jejich cestě životem.
Více o Kristýně se dozvíte tady>>
Komentáře