Dokážete ustát, když se vám kompletně změní pohled na život?

Je to pár týdnů zpátky, co jsem měla možnost zkusit v autě simulaci dopravní nehody. Sedla jsem si do auta, které bylo připevněné na takové točící se zařízení. Když se takto točíte, po chvíli nevíte, kde je zem a kde je nebe, co je pravda a co ne…

Co když všechno, co definuje vaše chápání světa, života, vztahů, peněz,…, je jinak?!

Žena a muž si jsou rovni. Nebo by si alespoň měli být co nejvíce rovni. Ženy se potřebují mužům vyrovnat. Při pokusech se s muži vyrovnat, je potřeba soupeřit. Je tedy nutné bojovat s muži, ale i soupeřit s dalšími ženami. Muži a ženy mají dělat stejné věci.

Život je těžký. Je potřeba si zvyknout. Je potřeba to vydržet. Je vhodné vycházet si vstříc díky kompromisům. 

Peníze jsou jediná hodnota, která je uznávaná. Všechno je o penězích. Ženy musí pracovat a přinášet peníze do rodinného rozpočtu. Zároveň se musí starat o domácnost a děti. Navíc u toho musí vypadat dobře a cítit se fajn a naplněné.

Vášeň a vzrušení jsou ve vztahu potřeba. Když cítíme motýlky v břiše, je to správně a vztah je na dobré cestě – na cestě k lásce. 

Tak a teď si představte, že stojíte uprostřed města. Všude je hodně lidí. TOTO je ve vibrací. TAKTO každý jednotlivý člověk vnímá život. Pro každého z těchto lidí je TOTO pravda. Nevidí jinak život než TAKTO.

TEĎ vás prosím – přečtěte si to ještě jednou. Zamyslete se nad každou jednotlivou větou. Definuje TOTO váš život? Cítíte, že to taky tak máte? A jste šťastná a spokojená?

Tak jak jste dopadla?!

Jediná cesta ze dna je vzhůru

S tímto nastavením, s touto vibrací se vůbec nedivím, že 

  • jsme nespokojení,
  • jsme nešťastní,
  • jsme nemocní,
  • máme nemocné děti,
  • nám vztahy nefungují,
  • je tak velká rozvodovost,
  • máme tolik dluhů,
  • celý svět, celá společnost jde ke dnu…

Ode dna se však můžeme zase zvednou a vystoupat vzhůru. Je to jediná cesta. Potřebujeme poznat temnotu, abychom si vážili světla. Potřebujeme zažít „nefungování“, abychom se rozhodli s tím něco udělat.

Opuštění nefunkčního modelu

Z vlastního prožitku dnes chápu. V TU dobu jsem byla ztracena ve svém životě. Nešťastná a nespokojená. I když pro mnoho lidí nepochopitelně. 

Žila jsem nefunkční model. Nefunkční model, který jsem popisovala výše, a podle kterého žije skoro každý v naší společnosti.

Když dlouho žijete v něčem co nefunguje, máte možnost buď v tom setrvávat a trpět, nebo se pokusit najít to, co funguje.

Domeček z karet

Za posledních deset měsíců se mi kompletně změnil pohled na život. Všechno čemu jsem kdy věřila se mi „rozpadlo jako domeček z karet“. Celé moje vidění světa, tak jak jsem ho chápala celý život, se rozplynulo. A já jsem to přijala. Začala jsem žít funkční model. Vydala jsem se na cestu, která byla „přímo pro nás stvořená“. Pochopila jsem tajemství být opravdu šťastnou ženou.


Chcete být OPRAVDU ŠŤASTNÁ? Pak musíte být ochotná připustit, že VŠECHNO, „co vám kdy říkali“ není pravda.

Jste? Pak mi napište! nebo se potkejme osobně na ženském kruhu

Kristýna Pekárková
Je žena, manželka a hlavně máma dvou skvělých kluků (2017 a 2020). Žije svůj život s radostí a lehkostí. Ráda tráví čas v přírodě a také kreativně tvoří. Maluje hennou na tělo a inspiruje svými texty a podcasty především ženy.
Napsala e-book 3 uvědomění, která mi zachránila manželství
Kristýna pochopila sílu žen pospolu, která léčí. Pořádá v Brně různá ženská setkání s hennou i bez, kterými pomáhá a inspiruje ženy na jejich cestě životem.
Více o Kristýně se dozvíte tady>>
Komentáře